EUR

Francouzská Polynésie – perla tichého oceánu

0
 • 10 Nocí
 • 8 členů posádky
 • 25.11. - 5.12. 2023
 • Katamarán
Francouzská Polynésie se rozprostírá ve východní části Tichého oceánu. Celková rozloha všech 118 ostrovů a atolů tvoří celkem 5 souostroví. Na ostrovech nalezneme svěže zelené pahorkatiny s vrcholy v mracích, prudké útesy, pláže z černého čedičového písku nebo bílé korálové pláže. Hory, které jsou vytvářeny po staletí erozí, nabízí panoramatické výhledy jako například Cookův záliv na Moorea. Atoly s vnitřními lagunami v pohádkových barvách. Kokosové palmy, mušle, velké množství ryb, slunce a intenzivní pocit štěstí. Všech 118 ostrovů se od sebe liší. Každý má své specifické kouzlo.
 

Společenské ostrovy

Společenské ostrovy, na kterých žije zhruba 80% všech obyvatel. Souostroví Francouzská Polynésie, se ještě dále dělí na Návětrné a Závětrné ostrovy. Vznikly sopečnou činností a většina z nich má hornaté a velmi krásné vnitrozemí porostlé bujnou tropickou vegetací. Obklopují je laguny chráněné korálovým prstencem. Díky těmto přednostem ostrovy nabízejí kromě aktivit spojených s mořem veškeré formy objevování vnitrozemí. Největším ostrovem této oblasti je ostrov Tahiti, kde se nachází i administrativní centrum s hlavním městem Papeete. Dále sem patří například ostrovy Moorea, Huahine, Raiatea, Bora Bora, Maupiti.
 
Tuto plavbu pořádáme každoročně v únoru/březnu. Pokud ji v naší nabídce nenajdete, kontaktujte nás a určitě něco vymyslíme.

Služby

Cena zahrnuje

 • Profesionálního českého kapitána a jeho dopravu
 • Místo v kajutě na lodi
 • Dinghy (člun)
 • Pojištění kauce
 • Čisté ložní prádlo a osušky
 • Poslední noc v maríně

Cena nezahrnuje

 • Leteckou a pozemní dopravu
 • Stravu a pitný režim (včetně kapitána)
 • Turistické a přístavní poplatky
 • Palivo do lodě
 • Transit log

Jak to funguje

1

Získávání inspirace

Sledujte nás na Facebooku, Instagramu, Youtube nebo navštivte naše Yachta’s Coffee a nechte se vtáhnout do života dávných objevitelů.

2

Předání informací

Rádi vám odpovíme na všechny otázky a doporučíme plavbu podle vašich představ. S našimi klienty si proto nejraději zavoláme, nebo se sejdeme osobně.

3

Rozhodnutí

Výběr destinace, termínu a posádky se zájmem o stejný druh plavby. Obvykle se jezdí na párty, rodinnou nebo odpočinkovou plavbu.

4

Seznamovací večírek

Kdo s vámi pojede na lodi? Lidé s podobným stylem života i představou o dovolené. Před plavbou vás nezávazně seznámíme a probereme veškeré podrobnosti.

5

Plavba!

Začíná #neskutečné dobrodružství. Styl plavby je podřízen dohodě posádky. Každé ráno Vám kapitán na mapě ukáže, jaké jsou možnosti. Stačí si vybrat.

6

Přátelství na vždy

Na lodích vznikají skutečná přátelství. Důkazem je většina našich posádek, která i po návratu z dovolené setkává. Chybět nesmí ani závěrečná after party v některé z našich kaváren.

Itinerář

– Vyplouváme! – tedy skoro

Zpáteční letenky z Vídně, Prahy či Mnichova do Papeete se nyní dají pořídit od 1300€. Většina letů je s přesedáním v LA nebo v San Franciscu. Doporučujeme si zde naplánovat alespoň denní výlet než budete pokračovat dál, my to určitě uděláme. Přece jenom letíme na druhou stranu zeměkoule a to nějakou chvíli trvá. Let můžeme naplánovat společně pro celou posádku nebo vám rádi pomůžeme s koupí individuální letenky. My létáme z Mnichova do San Francisca, kde si odpočineme a poté pokračujeme na Tahiti. 

– Vyplouváme! – teď už opravdu!

Po příletu do Papeete se z ostrova Tahiti přesuneme na ostrov Raiatea, kde leží marina ze které budeme vyplouvat. Navštívíme ostrovy Huahine, Bora Bora, Tahaa a Maupiti. Všechny tyto ostrovy sopečného původu jsou chráněny korálovým atolem a voda kolem nich tedy skoro stojí a je plná života. 

BORA BORA

Ostrov Bora Bora je vysněnou destinací mnoha cestovatelů. Po proplutí korálovým prstencem do vnitřních vod ostrova taky pochopíte proč. Pláže s bílým pískem, tyrkysově modrá voda, úžasný podvodní svět a západy slunce jak z romantického filmu. Nudit se tady rozhodně nebudete, můžete se proletět vrtulníkem nad ostrovem, půjčit si kajaky, vyzkoušet paragliding, nebo se prostě celé dny potápět a obdivovat svět pod mořskou hladinou.

TAHAA

Říká se, že Tahaa dříve cítíte než vidíte. Je to díky vanilkovým plantážím, jejichž vůně se nese po celém širokém okolí ostrova. Navštivte jednu z malých vesnic, kde vás místní přivítají mezi sebou a užijte si uvolněnou atmosféru ostrova, kde nikdo nikam nespěchá. Největší atrakcí tohoto ostrova je však korálová zahrada. Nechejte se unášet proudem mezi korálovými hlavami a pozorujte u toho pestrý podvodní svět. Jak říká náš kapitán Tomáš, je to opravdu #neskutečné. 

HUAHINE

O Huahine se Říká, že je nejlépe skryté tajemství společenských ostrovů. Laguny, ve kterých má voda 35 stupňů, grilování na pláži a velmi málo turistů. Díky velmi plodné zemi zde můžete ochutnat mnoho druhů exotického ovoce nebo při treku na nejvyšší horu tohoto dvouostrova prozkoumat prales jak z Jurského parku. Nejspíš však stejně všichni skončíme na pláži s drinkem ruce a budeme se těšit na večerní grilovačku čerstvě uloveného tuňáka. 

MAUPITI

– ostrov kde si sednete na zadek (opět slova kapitána Toma :D)

Tyrkysově modrá voda, bílý písek, a každou chvíli čekáte kdy z poza rohu vyplave Wilson. Pocity z tohoto ostrova je těžké popsat slovy, je potřeba to zažít. Každopádně si dovolíme říct, že to bude vrchol naší plavby po těchto dechberoucích ostrovech. 

RAIATEA

První a poslední ostrov, který na naší plavbě navštívíme. Raiatea je kolébkou polynézské kultury, politické i náboženské centrum tohoto národa. Kmeny z Hawaie, Nového Zélandu i Cookových ostrovů se zde dodnes schází a věří, že právě Raiatea je místo, odkud jejich předci vyrazili objevit svět a který považují za jejich domov. Raiatea má však úžasnou faunu a flóru, najdeme zde více než 30 endemických druhů, vodopády a jedinou splavnou řeku ve Francouzské Polynésii. 

 

AFTERPARTY!

Nebojte se ale, nevidíme se naposledy. V Yachta’s Coffee pořádáme každoročně afterparty pro všechny, kteří se s námi vydají na moře. Tato akce je vždy nezapomenutelným zážitkem, který si budete pamatovat ještě dlouho poté. Na afterparty se můžete setkat s novými i starými přáteli a užít si nezapomenutelnou noc plnou vzpomínek na vaše #neskutečné momenty z plavby. Kromě toho vás čeká malé překvapení a celou noc budou promítány videa a fotky z vašich plaveb. 

Bali 4.3 – 2020

Katamarán Bali 4.3 je moderní a pohodlný katamarán, ideální pro lidi, kteří chtějí objevovat krásy moře a užít si nezapomenutelnou plavbu bez nutnosti mít předchozí zkušenosti s plavbou na lodi.

Na palubě tohoto katamaránu najdete pohodlné a prostorné kajuty, které poskytují dostatek soukromí a pohodlí pro celou posádku. Kuchyně je plně vybavena a má vše, co potřebujete. Je zde také velký salón, který slouží jako jídelna.

Paluba katamaránu Bali 4.3 nabízí mnoho prostoru pro opalování, relaxaci a společné aktivity. Zde se můžete pohodlně usadit a vychutnat si krásy moře. V případě potřeby je k dispozici klimatizace, která zajišťuje příjemnou teplotu v kajutách.

Další výhodou tohoto katamaránu je jeho moderní technologie a vybavení. Plavidlo je snadno ovladatelné a stabilní díky dvěma trupům, což zvyšuje bezpečnost a pohodlí na palubě. Výrobník vody umožňuje nezávislost na přístavech a zajišťuje dostatek pitné vody během celé plavby.

Katamarán Bali 4.3 je ideální volbou pro rodiny, páry a skupiny přátel, kteří chtějí prožít nezapomenutelnou plavbu po moři bez nutnosti mít předchozí zkušenosti s plavbou na lodi. Díky jeho prostornosti, modernímu vybavení a pohodlnému ubytování si můžete užít pohodlnou a bezstarostnou plavbu.

*ilustrační foto

Často kladené dotazy

Nechcete se k nikomu přidávat nebo pro vás v nabídce není vhodný termín?

Ozvěte se Tomášovi na +420 604 290 820 nebo na emailu plavby@yachtas.cz. Připraví vám individuální nabídku, vše vám vysvětlí, ukáže a bude se vám věnovat.

Jak je to s dopravou na místo vyplutí?

Doprava (vč. letenek) je vždy individuální a není zahrnuta v ceně.  Při plánování plaveb, klademe veliký důraz na dobrou dopravní dostupnost, takže by neměl být problém dorazit do místa bez větších problémů. Vyplutí je, krom exotických oblastí vždy v sobotu odpoledne s návratem v pátek k večeru nebo pondělí brzo ráno.

Se svými posádkami komunikujeme v dostatečném předstihu a řešíme vše, dopravou počínaje, co s sebou zabalit a jaký kufr vzít konče. Nebojte se na nás obrátit s dotazem, rádi s vámi najdeme společnou cestu. 

Jak a kdy koupit letenky?

Cena letenek není zahrnuta v celkové ceně a je tedy třeba ji řešit samostatně. Pokud plánujete cestu leteckou dopravou, doporučujeme si letenky rezervovat co nejdříve, protože ceny obvykle rostou s blížícím se datem odletu. Pro srovnání cen letenek doporučujeme využít specializované webové stránky, například www.skyscanner.com, a následně si letenky koupit přímo od letecké společnosti.

Pokud máte jakékoliv nejasnosti, rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem letenek.

Jak je to s parkováním pokud přijedu autem?

Pro destinace, jako je například Chorvatsko, vám můžeme nabídnout radu ohledně parkování vašeho vozidla. Můžete si vybrat mezi oficiálním parkovištěm přímo v maríně nebo parkovišti na soukromých zahradách poblíž maríny. Zvláště v Chorvatsku si místní lidé na léto často zřizují vlastní parkoviště na svých zahradách a za malý poplatek vám zde umožní zaparkovat.

Děláte i plavby pro firmy?

Ano. Bezpečně a podle předem stanovených pravidel připravíme team bulding nebo odpočinkovou plavbu. Nikde jinde než na jachtě, nemáte šanci, během týdne nastolit tolik situací které ukážou člověka v pravém světle své opravdové povahy.

Pro více informací se neváhejte zeptat naší kolegyně Denisy na telefonním čísle +421 910 626 222 nebo emailu plavby@yachtas.sk 

Mohu změnit plavbu či termín?

Ano, je to možné. Veškeré informace naleznete v našich obchodních podmínkách.

Mohu zrušit rezervaci?

Ano, je to možné. Veškeré informace naleznete v našich obchodních podmínkách.

Vyprodáno
Od2 960 €
The tour is not available yet.

Pokračovat

Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

523

Nečekejte na odpověď


+420 604 290 820

plavby@yachtas.cz

Možnosti rezervace


Platba předem není nutná
Bezplatné zrušení 24 hodin
Osobní setkání v naší kavárně
Možnost seznamovací akce
× Potřebujete pomoct?