EUR

Liparské ostrovy na katamaránu

0
 • 7 Nocí
 • 8 členů posádky
 • 2.9. - 9.9. 2023
 • Katamarán

Sedm liparských ostrovů, sedm perel Středomoří. Nenechte si ujít cestu za průzračným mořem, černými sopečnými plážemi a barevnými vesničkami jihu Itálie.

Malebné sopečné ostrovy nejsou žádnou pustinou, kochat se tu můžete alejemi vinné révy, olivovníků i fíkovníků, najdete tu řadu turistických stezek i bujarý noční život. Lipary jsou jednoduše esencí Sicílie a není jiná cesta, jak je poznat, než ta námořní.

Ostrovy Vulcano, Lipari, Panarea, Salina, Stromboli, Alicudi a Filicudi jsou vlastně vrcholky vyhasínajících sopek čnící nad hladinu. Jejich členité pobřeží lemují nádherné černé pláže často skryté v zátokách, které ani jinak než lodí dostupné nejsou. Česká vás výprava na místa, která ještě nepodlehla masovému turismu o to více autentická je jejich atmosféra.

Dovolená na lodi je tu spojená s pozorováním aktivních i spících sopek, s vysokými útesy i městečky plnými barev a chutí. Uvidíme a navštívíme Vulcano  i aktivně chrlící  Stromboli, která se vznešeně tyčí nad hladinou Tyrhénského moře. Na Vulcanu se můžeme podívat do sirného kráteru a Stromboli se dá vyšlapat lehce pod vrchol, pokud nám to dovolí povětrnostní a seismologické podmínky.

Stromboli obeplujeme v denních i nočních hodinách, tak abychom si užili kontrast černé noci a rudé vytékající lávy.

Ochutnáme pohostinnost italské kultury, uvidíme dechberoucí přírodní úkazy, chrlící sopky, a podíváme se zblízka na „čmoudící“ aktivní Vulcano. Na této plavbě se budeme koupat na popelavě černých plážích a zažijeme noční život v italském duchu. Vyplouváme z mariny Portorosa s předpokládanou trasou: Vulcano, Stromboli, Panarea, Salina a Lipari.

Služby

Cena zahrnuje

 • Profesionálního českého kapitána a jeho dopravu
 • Místo v kajutě na lodi
 • Dinghy (člun)
 • Pojištění kauce
 • Čisté ložní prádlo a osušky
 • Poslední noc v maríně

Cena nezahrnuje

 • Leteckou a pozemní dopravu
 • Stravu a pitný režim (včetně kapitána)
 • Turistické a přístavní poplatky
 • Palivo do lodě
 • Transit log

Jak to funguje

1

Získávání inspirace

Sledujte nás na Facebooku, Instagramu, Youtube nebo navštivte naše Yachta’s Coffee a nechte se vtáhnout do života dávných objevitelů.

2

Předání informací

Rádi vám odpovíme na všechny otázky a doporučíme plavbu podle vašich představ. S našimi klienty si proto nejraději zavoláme, nebo se sejdeme osobně.

3

Rozhodnutí

Výběr destinace, termínu a posádky se zájmem o stejný druh plavby. Obvykle se jezdí na párty, rodinnou nebo odpočinkovou plavbu.

4

Seznamovací večírek

Kdo s vámi pojede na lodi? Lidé s podobným stylem života i představou o dovolené. Před plavbou vás nezávazně seznámíme a probereme veškeré podrobnosti.

5

Plavba!

Začíná #neskutečné dobrodružství. Styl plavby je podřízen dohodě posádky. Každé ráno Vám kapitán na mapě ukáže, jaké jsou možnosti. Stačí si vybrat.

6

Přátelství na vždy

Na lodích vznikají skutečná přátelství. Důkazem je většina našich posádek, která i po návratu z dovolené setkává. Chybět nesmí ani závěrečná after party v některé z našich kaváren.

Itinerář

1. Den– Vyplouváme!

V sobotu ráno si dáme sraz v Marina Portorosa, kde se nalodíme a připravíme se na naši plavbu na Liparských ostrovech. Než vyplujeme, uděláme si malý nákup a vychutnáme si pár osvěžujících aperolů.

Pro ty, kteří budou mít zájem zajistíme dopravu z letiště do přístavu. 

Po seznámení se ze zbytkem posádky vyplujeme na moře a po pár hodinách plavby zakotvíme při západu slunce na ostrově Vulcano, kde také strávíme noc.

2. den– Maják středozemního moře

V neděli ráno vyplouváme z ostrova Vulcano a vydáme se směrem k ostrovu Stromboli. Během plavby se zastavíme na místech, kde si můžeme užít koupání v tyrkysově modrých vodách. Odpoledne připlujeme na ostrov Stromboli, který je také nazýván „majákem Středozemního moře“, která je nejaktivnější sopkou na světě. Budeme mít možnost si buď vyšlápnout pod vrchol a pozorovat zblízka lávu chrlící ze sopky nebo si to celé vychutnat přímo z lodi. Večer se můžeme těšit na ohromující přírodní divadlo, které Stromboli nabízí.

3. den– Panarea, ostrov který milují Hollywoodské hvězdy

Ostrov Panarea je považován za jeden z nejkrásnějších a nejluxusnějších ostrovů Liparského souostroví. Často sem zavítají různé celebrity a hvězdy showbyznysu, jako například Beyoncé, nebo herečka Jennifer Aniston.

Panarea nabízí návštěvníkům krásné pláže, malebné bílé domky a kouzelnou atmosféru. Kromě toho jsou v okolí ostrova termální prameny, které jsou ideální pro relaxaci a regeneraci.

4. Den– Historické Lipari

Po připlutí do Mariny na ostrově Lipari budeme mít dost času tento ostrov prozkoumat. Přímo v marině si můžeme půjčit skútry a podívat se tak kdekoliv po ostrově nebo můžeme vyrazit do historického centra města, kde si můžeme vychutnat místní jídlo a objevovat místní památky. Dokoupíme zde také všechny potřebné zásoby. A večer můžeme zajít na společnou večeři. 

5. den– Koupačka pod útesy

Po opuštění ostrova Lipari se vydáme na východ směrem k ostrovu Salina. Užijeme si nádhernou plavbu k pláži Spiaggia di Pollara, která se nachází v úchvatné zátoce obklopené útesy. 

Po prohlídce pláže si můžete zajít do malebné vesnice ležící nad útesy. Tam se můžete projít uličkami a objevovat místní kulturu a historii. Můžete ochutnat místní speciality a posedět v některé z kaváren či restaurací s výhledem na moře.

 

6. Den– Vulcano!!!

Předposlední zastávka na naší plavbě bude na ostrově Vulcano, který nabízí neuvěřitelnou kombinaci aktivity a odpočinku. Můžete se vydat na výstup na aktivní sopku a obejít kráter, navštívit černé písčité pláže, vychutnat si místní kuchyni v některé z restaurací a užít si okolní termální prameny, které nabízejí dokonalou relaxaci.

 

7. Den– Zpět do Mariny

Poslední den naší plavby se ještě budeme slunit na krásných černých vulkanických plážích, kde si můžeme zahrát volejbal nebo si vychutnat osvěžující koktejl a naposledy si užít atmosféry ostrova. Poté se vydáme zpět do Marina Portorosa. Po cestě se ještě zastavíme na koupání, abychom si užili poslední chvíle na lodi. Večer si pak užijeme poslední společnou večeři a prožijeme poslední noc na palubě lodi.

 
 

8. Den– Noc v Palermu

Ráno se probouzíme v maríně a začínáme balit. I když tady oficiálně plavba končí tak my budeme pokračovat do Palerma  kde bychom si chtěli dát neoficiální konec a užít si atmosféru tohoto krásného města, ochutnat místní speciality a prožít noc plnou zábavy a tance. Věříme, že tento večer společně vytvoříme nové příběhy, na které budeme na afterparty vzpomínat. Pokud však musíte letět již v sobotu, tak se zde rozloučíme a budeme se těšit až vás znovu uvidíme. 

Palermo je plné života a nabízí bohatou noční scénu, výborné jídlo a místní speciality. Tančí se zde na ulicích a žije až do rána. Opravdu jedinečná atmosféra. 

Pokud se rozhodnete s námi zůstav v Palermu, tak vám rádi zařídíme společné ubytování. 

 

9. Den– To už jedeme domů?

Pokud budeme mít čas před odjezdem, můžeme si projít centrum Palerma. Avšak poté se budeme muset rozloučit a vydat se zpět na letiště. Autobusy na letiště odjíždějí z vlakového nádraží každou chvíli. Rádi vám ukážeme kde ho můžete najít.  

Tady tedy v Itálii letos končíme a těšíme se na další společné dobrodružství!

AFTERPARTY!

Nebojte se ale, nevidíme se naposledy. V Yachta’s Coffee pořádáme každoročně afterparty pro všechny, kteří se s námi vydají na moře. Tato akce je vždy nezapomenutelným zážitkem, který si budete pamatovat ještě dlouho poté. Na afterparty se můžete setkat s novými i starými přáteli a užít si nezapomenutelnou noc plnou vzpomínek na vaše #neskutečné momenty z plavby. Kromě toho vás čeká malé překvapení a celou noc budou promítány videa a fotky z vašich plaveb. 

Lagoon 40 – 2019

Tento katamarán je skvělým spojením pohodlí, výkonu a luxusu, který Vám nabídne dokonalý zážitek na moři. Kuchyň na palubě je moderní a dobře vybavená, aby splnila Vaše očekávání při přípravě jídla na moři. Kuchyně je plně vybavena všemi nezbytnými spotřebiči, jako je například sporák, trouba a lednice s mrazákem. Kuchyně je propojena s jídelním prostorem, což umožňuje snadný a pohodlný přístup k jídlu.

Kromě kuchyně nabízí tento katamarán také další skvělá vybavení, jako je prostorná týková paluba a moderní audio systém generátor a klimatizaci. Interiér je vkusně zařízen a nabízí velký prostor pro odpočinek a je rozmístěn tak, aby poskytoval co největší pohodlí a soukromí pro až 10 osob. 

Tento katamarán je ideálním způsobem, jak prozkoumat nádhernou oblast Liparských ostrovů. Díky stabilní plavbě je ideální pro rodiny s dětmi, ale také pro skupiny přátel, kteří hledají nezapomenutelný zážitek na moři s vysokým standardem ubytování a vybavení. Připravte si svá oblíbená jídla v moderní kuchyni a užívejte si sluneční paprsky na palubě tohoto katamaránu.

 

*ilustrační foto

Často kladené dotazy

Nechcete se k nikomu přidávat nebo pro vás v nabídce není vhodný termín?

Ozvěte se Tomášovi na +420 604 290 820 nebo na emailu plavby@yachtas.cz. Připraví vám individuální nabídku, vše vám vysvětlí, ukáže a bude se vám věnovat.

Jak je to s dopravou na místo vyplutí?

Doprava (vč. letenek) je vždy individuální a není zahrnuta v ceně.  Při plánování plaveb, klademe veliký důraz na dobrou dopravní dostupnost, takže by neměl být problém dorazit do místa bez větších problémů. Vyplutí je, krom exotických oblastí vždy v sobotu odpoledne s návratem v pátek k večeru nebo pondělí brzo ráno.

Se svými posádkami komunikujeme v dostatečném předstihu a řešíme vše, dopravou počínaje, co s sebou zabalit a jaký kufr vzít konče. Nebojte se na nás obrátit s dotazem, rádi s vámi najdeme společnou cestu. 

Jak a kdy koupit letenky?

Cena letenek není zahrnuta v celkové ceně a je tedy třeba ji řešit samostatně. Pokud plánujete cestu leteckou dopravou, doporučujeme si letenky rezervovat co nejdříve, protože ceny obvykle rostou s blížícím se datem odletu. Pro srovnání cen letenek doporučujeme využít specializované webové stránky, například www.skyscanner.com, a následně si letenky koupit přímo od letecké společnosti.

Pokud máte jakékoliv nejasnosti, rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem letenek.

Jak je to s parkováním pokud přijedu autem?

Pro destinace, jako je například Chorvatsko, vám můžeme nabídnout radu ohledně parkování vašeho vozidla. Můžete si vybrat mezi oficiálním parkovištěm přímo v maríně nebo parkovišti na soukromých zahradách poblíž maríny. Zvláště v Chorvatsku si místní lidé na léto často zřizují vlastní parkoviště na svých zahradách a za malý poplatek vám zde umožní zaparkovat.

Děláte i plavby pro firmy?

Ano. Bezpečně a podle předem stanovených pravidel připravíme team bulding nebo odpočinkovou plavbu. Nikde jinde než na jachtě, nemáte šanci, během týdne nastolit tolik situací které ukážou člověka v pravém světle své opravdové povahy.

Pro více informací se neváhejte zeptat naší kolegyně Denisy na telefonním čísle +421 910 626 222 nebo emailu plavby@yachtas.sk 

Mohu změnit plavbu či termín?

Ano, je to možné. Veškeré informace naleznete v našich obchodních podmínkách.

Mohu zrušit rezervaci?

Ano, je to možné. Veškeré informace naleznete v našich obchodních podmínkách.

Vyprodáno
Od1 110 €
The tour is not available yet.

Pokračovat

Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

565

Nečekejte na odpověď


+420 604 290 820

plavby@yachtas.cz

Možnosti rezervace


Platba předem není nutná
Bezplatné zrušení 24 hodin
Osobní setkání v naší kavárně
Možnost seznamovací akce
× Potřebujete pomoct?