CZK

Korfu, Paxos a Antipaxos

0

Jónské moře – kde to ten Poseidon utrhl kus ostrova? Korfu – ostrov, kde jachting nabírá jiný rozměr. Místo nedaleko nás a přitom už v Řecku.

Korfu je známý jako „Smaragdový ostrov“ díky své bujně zelené vegetaci a nádherným krajinám. Tak zelený ostrov snad v Řecku nenajdete. Jonské moře je jachtařsky celkem jednoduché. Krátké přeplavby, mnoho míst na kotvení.

Velký výběr osamělých zátok nebo pulzujících měst. Záleží na tom, na co máte daný den či večer náladu. Korfu a ostrovy okolo (Paxos a Antipaxos) jsou spojeny s řeckou mytologií a na tomto ostrově najdete mnoho legendárních míst, jako je Pontikonisi (Myší ostrov), který je podle pověsti zkamenělou lodí Odyssea.

Nejkrásnější místa nalezneme v okolí ostrovů Paxos a Antipaxos, kam se jinak než lodí nedostaneme. Tyto ostrůvky mají své velké příběhy – Paxos byl podle legendy odtržen od Korfu samotným bohem Poseidonem, aby mu poskytl klidné útočiště s manželkou Amfitrítou.

Zatímco Antipaxos je známý svými nádhernými plážemi, jako je slavná pláž Voutoumi, a pěstováním kvalitního paxoského vína. Městskou, velmi dobře ukrytou zátoku, kde je zakotveno více než 100 lodí jen tak nenajdete, nebo proplouvat úzkou úžinou, kde je chvílemi jen pár metrů vody pod vámi, je nezapomenutelný zážitek.

Už jsme tam byli, ukážeme vám to a na rovinu. Toto nesmíte minout a vynechat!! Přesný itinerář plavby bude záviset na rozmarech počasí, ale víme, že na Korfu je přes neuvěřitelných 250 slunečných dní v roce, tak škaredě určitě nebude.

Krémy s ochranným faktorem nabalte a s kloboukem na hlavě se tešte na drink na palubě lodi.

Služby

Cena zahrnuje

 • Profesionálního českého kapitána a jeho dopravu
 • Místo na lodi v kajutě
 • Nafukovací člun
 • Pojištění kauce jachty bez spoluúčasti
 • Čisté povlečení

Cena nezahrnuje

 • Leteckou a pozemní dopravu
 • Stravu ani pitný režim (ani pro kapitána)
 • Ubytování na pevnině
 • Případné turistické poplatky
 • Přístavní poplatky
 • Palivo do lodě
 • Veškerý program nad rámec plavby vč. fakultativních výletů

Jak to funguje

1

Získávání inspirace

Sledujte nás na Facebooku, Instagramu, Youtube nebo navštivte naše Yachta´s coffe a nechte se vtáhnout do života dávných objevitelů.

2

Předání informací

Rádi vám odpovíme na všechny otázky a doporučíme plavbu podle vašich představ. S našimi klienty si proto nejraději zavoláme, nebo se sejdeme osobně.

3

Rozhodnutí

Výběr destinace, termínu a posádky se zájmem o stejný druh plavby. Obvykle se jezdí na párty, rodinnou nebo odpočinkovou plavbu.

4

Seznamovací večírek

Kdo se vámi pojede na lodi? Lidé s podobným stylem života i představou o dovolené. Před plavbou vás nezávazně seznámíme a probereme veškeré podrobnosti.

5

Plavba!

Začíná #neskutečné dobrodružství. Styl plavby je podřízen dohodě posádky. Každé ráno Vám kapitán na mapě ukáže, jaké jsou možnosti. Stačí si vybrat.

6

Přátelství na vždy

Na lodích vznikají skutečná přátelství. Důkazem je většina našich posádek, která i po návratu z dovolené setkává. Chybět nesmí ani závěrečná after party v některé z našich kaváren.

Co můžeme vidět?

Sun Odyssey 490

Nebo podobná plachetnice ve stejné kategorii.

Velmi prostorná a pohodlná loď, která nabízí pohodlí v každé kajutě. Je ideální pro větší skupiny, které si chtějí užít námořní dovolenou v komfortu a stylu.

Jednou z hlavních výhod této lodi je její design, který je velmi moderní a elegantní. Díky tomu se cítíte jako na luxusní jachtě, i když se jste na plachetnici. K dispozici je pět kajut, které poskytují dostatek prostoru pro až deset osob.

Najdete zde plně vybavenou kuchyň, tři koupelny s toaletou a prostorný prosvětlený salon se třemi ledničkami.

Kromě vnitřního vybavení je Dufour 520 GL také velmi dobře vybaven pro plachtění. Má velkou plochu plachet, které umožňují plachtit rychle a snadno i při slabším větru. Loď je snadno ovladatelná, takže i méně zkušení námořníci se budou cítit bezpečně a pohodlně.

*ilustrační foto

Často kladené dotazy

Nechcete se k nikomu přidávat nebo pro vás v nabídce není vhodný termín?

Ozvěte se Tomášovi na +420 604 290 820 nebo na emailu plavby@yachtas.cz. Připraví vám individuální nabídku, vše vám vysvětlí, ukáže a bude se vám věnovat.

Jak je to s dopravou na místo vyplutí?

Doprava (vč. letenek) je vždy individuální a není zahrnuta v ceně.  Při plánování plaveb, klademe veliký důraz na dobrou dopravní dostupnost, takže by neměl být problém dorazit do místa bez větších problémů. Vyplutí je, krom exotických oblastí vždy v sobotu odpoledne s návratem v pátek k večeru nebo pondělí brzo ráno.

Se svými posádkami komunikujeme v dostatečném předstihu a řešíme vše, dopravou počínaje, co s sebou zabalit a jaký kufr vzít konče. Nebojte se na nás obrátit s dotazem, rádi s vámi najdeme společnou cestu. 

Jak a kdy koupit letenky?

Letenky nejsou součástí ceny.

Při využití letecké dopravy doporučujeme neotálet s objednáním letenek do místa vyplutí. Zkušenost nám říká, že cena letenek s blížícím se datem vyplutí spíše roste.

Kde a najít letenky?

Podle letecké společnosti se ceny za zpáteční letenku v ekonomické třídě dají pořídit od 17500,-CZ, vyhovující spojení se dá najít na www.skyscanner.com letiště příletu na Seychellach je Mahé, odlet Vídeň, Praha.

Jak je to s parkováním u pozemní dopravy?

Do místa vyplutí počítejte s nutností auto někde po dobu plavby zaparkovat. U některých destinací můžeme poradit ohledně parkoviště na soukromých zahradách, blízko marin, kde jsou ceny mnohem přijatelnější než na oficiálních místech. Na lodi je vždy 8 námořníků a kapitán. Ideálně se dohodnout s ostatními na 2 vozech. Spojíme vás dlouho před vyplutím aby jste se nejen seznámili ale také dohodli na podrobnostech.

Mohu rezerovat pouze kajutu a ne celou loď?

Dle libosti se můžete přidat na jinou plavbu s lidmi, které doposud neznáte. Snažíme se vás nejprve poznat, aby si lidé na lodi dobře sedli. Rovněž před plavbou provádíme seznamovací večírek.

Děláte i plavby pro firmy?

Ano. Bezpečně a podle předem stanovených pravidel připravíme team bulding nebo odpočinkovou plavbu. Nikde jinde než na jachtě, nemáte šanci, během týdne nastolit tolik situací které ukážou člověka v pravém světle své opravdové povahy.

Pro více informací se neváhejte zeptat naší kolegyně Denisy na telefonním čísle +421 910 626 222 nebo emailu plavby@yachtas.sk 

Mohu změnit plavbu či termín?

Ano, dle naší aktuální nabídky lze do 24 hodin od potvrzení rezervace vybrat jinou plavbu.

Mohu zrušit rezervaci?

Ano, do 24 hodin od potvrzení rezervace lze plavbu bezplatně zrušit. 

Obsazeno
Od18 750 Kč
The tour is not available yet.

Pokračovat

Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

67

Nečekejte na odpověď


+420 604 290 820

plavby@yachtas.cz

Možnosti rezervace


Platba předem není nutná
Bezplatné zrušení 24 hodin
Osobní setkání v naší kavárně
Možnost seznamovací akce
× Potřebujete pomoct?